Sıkça Sorulan Sorular

Daha İyi Bir Gelecek Platformu Nedir?

Daha İyi Bir Gelecek Platformu, Enerjisa’nın daha akıllı ve yeşil bir dünyaya katkı sunma vizyonu doğrultusunda, TBWA\Istanbul iş birliğinde ve IDEMA danışmanlığında hayata geçen bir platformdur. Platform, Enerjisa’nın etki odaklı sürdürülebilirlik yaklaşımıyla ‘’herkes için daha iyi bir gelecek’’ adına verimlilik odağında uzun soluklu projeler geliştirmeyi hedeflemektedir.

Platformun Hedefleri Nelerdir?

Platformun çalışmalarıyla; öncelikli olarak ülkemizdeki bölge, sektör, kurum ve şirketlerin, verimlilik artırıcı uygulamaları hayata geçirmeleri için bir altyapı oluşturması hedeflenmektedir. Ek olarak, 360 derece iletişim faaliyetleriyle, toplumun tüm kesimlerinde verimlilik artırıcı pratiklerin yaygın hale gelmesi amaçlanmaktadır.

Platformun Çatısı Altında Hangi Çalışmalar Yürütülmektedir?

Platform tarafından yürütülen çalışma kapsamında, ilk aşamada ülkemizde verimlilik alanında işletmelerin algısı, kabulleri ve verimlilik artırıcı uygulamalar konusunda ne seviyede olduklarına ilişkin bir araştırma gerçekleştirildi. Araştırma bulgularının yer aldığı rapordan hareketle, ülkemizin verimlilik alanında bir haritası oluşturuldu. Bu kapsamda yürütülen çalışmalara ve yeni projelere rehberlik etmesi amacıyla, alanında uzman kurum ve kişileri bir araya getiren bir Danışma Kurulu oluşturuldu.

Platformun Gelecek Dönemde Hayata Geçmesi Planlanan Faaliyetleri Nelerdir?

Önümüzdeki dönemde hayata geçmek üzere; platform üzerinde işletmelerin verimlilik performanslarını ölçmek için faydalanabilecekleri çevrimiçi bir ‘verim karnesi’ ve bu doğrultuda performanslarını artırmaya yönelik olarak ücretsiz olarak katılabilecekleri eğitim programları üzerinde hazırlıklar devam etmektedir. Ayrıca, ülkemizin farklı bölge ve sektörlerinden temsilcileri bir araya getirerek, verimlilik odağında sektörel/bölgesel çözüm önerilerinin tartışılacağı ‘bölgesel çalıştaylar’ın düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Platformun Danışma Hangi Kurum ve Kişiler Yer Almaktadır?

Platformun Danışma Kurulu, verimlilik ve sürdürülebilirlik alanlarında çalışan uzman kurum ve kişilerden oluşmaktadır. Danışma Kurulu, bünyesindeki farklı çalışma gruplarıyla düzenli aralıklarla toplanarak, platform çatısı altında yürütülecek yeni projelere rehberlik etmektedir. Kurulda yer alan kurum ve kişilerin listesine link’e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Platformla İlgili Görüş ve Önerilerimi Paylaşmak / Platformun Çalışmalarına Destek Olmak İstiyorum. Size Nasıl Ulaşabilirim?

Platformla ilgili görüş ve önerilerinizi, iletişim formu üzerinden bize iletebilirsiniz.